Støt Broen Danmark - Min konto

23. august 2020

Generalforsamling BROEN Mariagerfjord 3. september

BROEN Mariagerfjord indkalder til generalforsamling torsdag den 3. september.

Det foregår i Hadsund Kulturcenter mødelokale 1 – J kl. 19.30. Kom og hør om arbejdet og meld dig eventuelt til at hjælpe med opgaver i foreningen.

Heldigvis går arbejdet planmæssigt i foreningen – og dog! Vi kan godt mærke, at der har været en mindre aktivitet omkring tilmeldinger til fritidsaktiviteter – vi har fået færre henvendelser om støtte. Der skal derfor lyde en opfordring til at rette henvendelse til BROEN Mariagerfjord om hjælp til kontingentbetaling og til eventuelt udstyr til en fritidsaktivitet. Vi støtter meget gerne, hvis der er et behov. Husk at henvendelsen skal komme gennem en fagperson. Det kan være en lærer, sagsbehandler, socialrådgiver, pædagog eller andre, der har omgang med børn og unge mennesker.

Se og følg foreningens Facebookside

og læs nærmere om ansøgning af hjælp her på foreningens hjemmeside.